مدرسه علوم کامپیوتر گیلادمیا با عقبه‌ای متشکل از سال‌ها تجربه آموزش حضوری و آنلاین و به پشتوانه یافته‌های تحقیقاتی در زمینه اجرای یک مدل آموزشی بهینه مبتنی بر نیازمندی‌های نسل جدید جامعه ایران، همزمان با آغاز نوروز 1400 هجری خورشیدی و توسط تعدادی از دانشجوها و فارغ‌التحصیل‌های فعال و خوش‌حال مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) رشته‌های مهندسی دانشگاه‌های برتر و سطح اول ایران ایجاد شد. گیلادمیا حاصل تفکری چابک، تحول‌گرا و توسعه‌محور در حوزه آموزش عالی هست و ما عمیقا باور داریم که با استفاده از دانش، مهارت و خلاقیت خودمون در حوزه علوم کامپیوتر، می‌تونیم کارهای شگفت‌انگیزی رو برای مردم سرزمینی که دوستش داریم، انجام بدیم.

گیلادمیا به عنوان یک مجموعه پویا و جوان، با هدف توسعه آموزش‌های بنیادی، مدرن و آینده‌دار تشکیل شده. این مجموعه با بهره‌گیری از یک تیم تحقیقاتی شامل رشته‌های علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و مهندسی فناوری اطلاعات به عنوان هسته علمی و همچنین علوم اجتماعی و میان‌رشته‌ای به عنوان هسته آموزشی و تربیتی، در نظر داره تا در فضایی تعاملی و در قالب فازهای مختلف، نسبت به طرح‌ریزی پلتفرم‌های گوناگون آموزش آنلاین اقدام و در این راستا، ضمن حرکت به سوی تحقق عدالت آموزشی به عنوان یکی از نیازمندی‌های اصلی جامعه امروز ایران عزیز، زمینه‌ای رو جهت گسترش دانش‌های بنیادی و کاربردی برای پرورش جوانان توانمند و حرفه‌ای جهت تصدی مشاغل مدرن برای امروز و فردای کشور فراهم کنه، افرادی که در دنیای علم و تکنولوژی در جهان امروز، حرفی برای گفتن داشته باشند.

پلی میان آموزش و بازار کار

 ما در گیلادمیا معتقدیم که اگرچه هر فرد متخصصی می‌تواند وارد بازار کار شود، اما به دلیل تغییرات و دگرگونی‌های گسترده بازار کار فعلی دنیا که مهم‌ترین دلیل آن گسترش بی‌سابقه علوم و مهندسی کامپیوتر و تاثیر آن بر تمامی شئون زندگی اجتماعی و حرفه‌ای انسان امروزی است، دسترسی به بهترین موقعیت‌های شغلی متناسب با مهارت‌های افراد، کمی پیچیده شده است. برهمین‌اساس یکی از چالش‌های جدی طالبین علم و دانش در جامعه امروز ایران، یافتن نقشه راهی در راستای قرارگیری در یک مسیر درست جهت تحقق نیازمندی‌های علمی و کاری می‌باشد. ما در گیلادمیا تلاش داریم تا با پیوند زدن دانش‌های تئوری و کاربردی به بازار کار، ضمن روشن‌سازی این مسیر، نسبت به توانمندسازی جوانان کشور در حوزه علوم کامپیوتر اقدام کنیم.

فرآیند توسعه گیلادمیا

پلتفرم اولیه گیلادمیا مبتنی بر آموزش‌های ویدئویی از فروردیمن‌ماه 1400 آغاز به کار کرده است. در قالب این فاز، آموزش‌هایی متمرکز بر حوزه علوم داده و به صورت آفلاین (فایل‌های ویدئویی ضبط شده + مستندات لازم) منتشر خواهد شد. هدف اولیه این فاز، ارائه آموزش‌هایی بنیادین در راستای پوشش نیازمندی‌های فعلی در زمینه گسترش آموزش‌های کاربردی علوم داده، هوش مصنوعی، داده‌کاوی، یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و مفاهیم وابسته به عنوان یکی از مهم‌ترین روندهای فعلی علم و تکنولوژی دنیا می‌باشد.

گیلادمیا در نظر دارد تا در قالب این فاز، ضمن گسترش روند پیشین آموزشی، نسبت به به‌روزآوری پلتفرم در قالب گسترش مواد آموزشی دوره‌ها اقدام نماید. بخش اول این تغییرات، اضافه‌سازی آزمون‌های آنلاین جهت ارزیابی دانسته‌های دانشجویان و همچنین فراهم‌سازی بستر ارائه مدرک به دانش‌آموختگان خواهد بود. همچنین بخش دوم، تاکید بر مستندسازی بیشتر دوره‌ها مبتنی بر اسلایدها، فایل‌ها و … با استفاده از تکنولوژی‌های جدید آموزشی (قلم نوری و …) خواهد بود.

آزمون‌های تخصصی در پایان دوره‌های آموزشی گیلادمیا، راهی است برای ساختن رزومه و تاییدیه‌های شغلی تا کارآموزان گیلادمیا با داشتن یک گواهی معتبر بتوانند هم خودشان موقعیت‌های بهتری را شناسایی کنند، هم هم‌دوره‌ای‌ها و اساتید بتوانند ‌آن‌ها را به شرکت‌های مختلف معرفی کنند و هم پلتفرم استعدادیابی گیلادمیا آن‌ها را به بهترین موقعیت متناسب با سطح کیفی مهارت آن‌ها وصل کند.

نمونه کارها

تبلوری از توان‌مندی‌ها
گیلادمیا، راهی به سوی آینده